YAMAN'DAN ÇÖZÜM SÜRECİ AÇIKLAMASI

Haksen Adıyaman İl Temsilcisi Mamut Yaman, "Ülke olarak çok hassas bir süreçten geçiyoruz. Bu ülkenin her vatandaşı, bu süreçte her zamankinden çok daha fazla duyarlı ve dikkatli davranmalı"dedi.

Yaman yaptığı açıklamada, çözüm sürecine katkı vermek isteyen herkesin, her kesimin taşın altına elini koyarken çok hassas davranması gerektiğini belirterek, "Çünkü taş, hem ağır hem önemli. Ne dediğimiz ve dediğimizin ne anlama geldiği, nasıl anlaşılacağı bu süreçte çok anlamlı. Hak- Sen olarak bu süreci çok önemsiyor ve destekliyoruz.

Bu süreçte susmanın da çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Susmak bu hassas süreçte çok önemli bir destek, belki de en önemli destek bu. Yapılan provokatif eylemlere karşı tepki vermek bile sürece zarar verebilir"dedi.

Bu süreçte sorumluluk taşıyanların siyasi, ideolojik kaygılardan, ön yargılarından, peşin hükümlülükten vazgeçmeli, sürece mümkünse katkı vermeleri gerektiğini kaydeden Yaman, "Birileri bu güzel ülkeyi yıllarca huzurun olmadığı, barışın olmadığı bir karanlığa hapsetmeye çalıştı, kaybeden onlar olmadı, biz kaybettik. Ama artık bu kirli oyunu bozmanın vakti gelmiştir Bu ülke; dili, dini, mezhebi, ırkı ne olursa olsun her bireyin huzurla yaşayacağı bir hüviyet kazanmalıdır. Bu bağlamda hükümetin attığı bu cesur adımı önemsiyoruz. Bu süreçte her kişi, kurum, STK katkı sağlayarak insani sorumluluklarını da yerine getirmiş olacaktır. Tarih barışa katkı sağlayan herkesi altın sayfalarında yazacaktır. Artık anaların ağlamadığı, körpecik yavruların babasız kalmadığı daha yaşanılabilir, daha güçlü ve daha müreffeh bir Türkiye zamanıdır"dedi.
Eklenme : 09 Mart 2013

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : Kültür Mahallesi Yüksel Caddesi No:28/9 Çankaya / ANKARA - Telefon : 0 312 231 2 231 - Faks : 0 312 231 2 231