HAKSEN OLAĞAN GENEL KURULDA TEK YUMRUK OLDU

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAKSEN)’in 4.Olağan Genel Kurulu 28-29 Ekim tarihlerinde Ankara Bera Otel’de yapıldı.

Büyük bir şenliğe dönüşen konfederasyonumuzun genel kurulunda tek yumruk olan Haksen Ailesi hedefe kilitlendi.
Genel kurula, CHP Parti Meclisi Üyesi Semra Dinçer, Saadet Partisi STK ve Sivil Toplumdan sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali KILIÇ, Türk Eğitim-Sen ve Avrasya Eğitimciler Federasyonu kurucu Genel Başkanı Şuayip Özcan, Avrasya Eğitimciler Federasyonu Genel Başkanı Yaşar Yeniçerioğlu, Din Gönüllüleri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Nusret Aydın, Güven Haber-Sen’i temsilen bir heyet, Elbistanlılar Derneği yönetim kurulu üyeleri ve Meteoroloji Genel Müdürlüğünü temsilen Şube Müdürü Hayati Odabaşı katıldılar.

İlk toplantıda yeterli çoğunluğun sağlanması nedeniyle açılışı Eğitim Hak-Sen Genel Başkanı Hanifi Gökçek yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Divan kurulunun seçimi yapıldı.

Divan Başkanlığını İsmet Taş, Başkan vekilliğini Mecbur Bodur, Katip üyelikleri Seda Dereci, Nilgün Turan Haybek ve Dilek Topaloğlu’nun yaptığı genel kurulda; konfederasyonumuzun eylemlerinden oluşan “hak ve emeğin filmi” gösterildi.

Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi ve konukların konuşmalarının ardından genel kurulun öğleden sonraki bölümü için ara verildi.

Öğleden sonraki bölümde, genel kurulun diğer gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Genel kurulun 29 Ekim’de yapılacak zorunlu organlarına ilişkin seçimler için Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi genel başkanlığa tek aday olarak önerilirken, yönetim kurulu üyelikleri için çarşaf liste halinde önerge verildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle otelin önünde saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız okundu.

Yapılan seçimler sonucu Zorunlu Organlar şu şekilde belirlendi:

GENEL BAŞKAN AYHAN ÇİVİ

YÖNETİM KURULU
Hanifi Gökçek
Selahattin Karaca
Necmettin Akarslan
Yılmaz Kaya
Abdullah Peker
Asuman Bozoğlu
Yusuf Karaçor
Cavit Canpolat
Yüksel Göktürk

DENETLEME KURULU
Köksal Kızılcı
Kadir Doğan
Recep Arslan
Umut Kurtuluş Yuna
İsmail Hakkı Sönmez

DİSİPLİN KURULU
Suna Bayram
Mecbur Bodur
Ahmet Yaslı
Erdinç Toptaş
Şenol Dönmez
Eklenme : 14 Kasım 2018
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312)2290325 - Faks : (0312)2290326