AĞRI'DA HAKSEN RÜZGARI ESİYOR

Genel Başkanı Hanifi Gökçek, bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ağrı’daydı.
Genel Başkan Hanifi Gökçek'e, Haksen İl başkanımız Abdurrahman Duman, Eğitim Haksen İl başkanımız Ertuğrul Babatonguz, Büro Haksen İl başkanımız Muhammed Oruç, Mehmet Şükrü Barlak, Sağlık Haksen İl başkanımız Necmettin Kılıçarslan, Toç Haksen İl başkanımız Mustafa Demir , Ağrı Milli Eğitim müdürlüğü temsilcisi Recep Çirik ve Tahsin Algör eşlik ettiler. Heyet Ağrı'daki kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve personellerini ziyaret etti.
Gökçek, ilk olarak Ağrı Valiliğindeki temsilci ve üyeleri ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Daha sonra kentteki okulları ziyaret eden Gökçek, Milli Eğitim Bakanlığı Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına katılacak olan üyelere sınava hazırlık kitaplarını teslim etti. Burada basın mensuplarına açıklama yapan Gökçek,"Eğitimin merkezinde “insan” yer alır. Bu bakımdan öncelikle eğitimin öznesi olan insanı, yani öğretmeni konuşmaya ihtiyaç vardır. Eğitim sisteminde, eğitim politikaları başta olmak üzere müfredat, materyal, teknoloji gibi alanlarda yapılan her türlü reform ve iyileştirme çabalarının başarısı, uygulamada büyük ölçüde öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin mesleki yeterliliklerine, algılarına ve adanmışlıklarına bağlıdır. Bu çerçevede eğitim mekanik değil insani bir sistemdir. Ürünü insan olan ve insanlık tarihinin en önemli mesleği olduğunu düşündüğümüz öğretmenlik aslında ülkemizin geleceğidir. Ulusal kalkınmanın temeli eğitim ve öğretimden geçmektedir. Bu sebeple ülkemizin daha ileri gidebilmesi için eğitimin kaliteli ve bilimsel metotlar ile yapılması gerekmektedir. Bunun içindir ki; öğretmenlerimizin sorunları, eğitim sorunlarımız içinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu soruna ulusal sorun çerçevesinde çözüm aramak gerekir. Tüm memurlarda olduğu gibi öğretmenlerin de sorunları sadece ekonomik değildir. Ekonomik sorunların yanında mesleki sorunlar ile özlük ve sosyal sorunlar içinde boğuşan öğretmenlerimizin sorunlarına en kısa sürede çözüm üretilerek çağdaş demokrasilerde olduğu gibi öğretmenlerin örgütlenmeleri teşvik edilmelidir."dedi.
Eklenme : 19 Mart 2019

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312)2290325 - Faks : (0312)2290326