YENİ ATAMASI YAPILAN 20 BİN ÖĞRETMEN HALA İŞSİZ

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), Koronavirüs salgını gerekçe gösterilerek 18 Mart’ta 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirmişti. Aradan yaklaşık iki ay geçmesine rağmen ataması yapılan öğretmenler henüz görevlerine başlatılmadı.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, okulların kapalı olduğunu, öğrenci bulunmadığını ve dolayısıyla okullar açıldığı zaman bu öğretmenlerin görevlerine başlatılacağını ve herhangi bir hak kaybı yaşamayacaklarını ifade etmektedir.

Ancak öğretmenliğe atandıkları gerekçesiyle mevcut işlerinden ayrılan ve bu yüzden ortada kalan 20 bin öğretmen iki aydan bu yana herhangi bir geliri olmadan, özlük hakkından yoksun, sigortasız, kira ve fatura ödemeleri ve mutfak masraflarıyla baş başa, aileleriyle birlikte beklemektedirler.

Gecikilen her gün hak kaybına neden olmakta öğretmenlerimiz bu süreçte aileleriyle birlikte büyük bir mağduriyet yaşamaktadırlar.Öğretmenler bu durumun daha da uzamasını istemiyor bir an önce özlük haklarına kavuşabilmek için derhal göreve başlatılmak istiyorlar.

Devletimizin görevlerine başlatılmayan öğretmenlere maaşlarını ödeyebilecek kudrette olduğundan şüphemiz yoktur.
Eklenme : 08 Mayıs 2020

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : Kültür Mahallesi Yüksel Caddesi No:28/9 Çankaya / ANKARA - Telefon : 0 312 231 2 231 - Faks : 0 312 231 2 231