15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLU OLSUN

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Genel Başkan Hanifi Gökçek, ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlike ve tarihimizin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz’un yıl dönümündeyiz.

15 Temmuz alçak saldırısı, darbenin ötesinde bir işgal girişimidir.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), bu asil milletin milli manevi ve sosyal değerlerine saygılı görünerek kandırdığı saf ve temiz evlatlarını, bağımsız düşünemeyen, sorgulamadan itaat eden kurşun asker haline getirip, yine millete karşı silah gibi kullanan, bu toprakların gördüğü en hain örgütlerden biri olduğunu belirtti.

Gökçek,“En son devletin dirliğini, ülkenin bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü yok etmeyi amaçlayan Fetullahçı bir diktatörlük için gerçekleştirdiği 17-25 yargı darbesi ile ulaşamadığı hain emelleri uğruna, bu kez ordu içindeki unsurlarını harekete geçirmiş, ancak bu kez de karşısında bu yüce milletin, fedakar, gözünü budaktan sakınmayan, vatanın bekası söz konusu olunca da kahraman evlatlarını bulmuştur.”

Hanifi Gökçek, 15 Temmuz destanının kahramanları şehit ve gazilerin, bu millet tarafından hiç bir zaman unutulmayacağını, daima saygı ve minnetle anılacağını vurguladı.

Gökçek, "Eğitim Hak-Sen, dün olduğu gibi bundan böyle de hukuka bağlılığı, kendine özgü ağırlığı ve tüm siyasi partilere ve ideolojilere mutlak tarafsızlığı ile hak ve emek mücadelesi verirken sadakati sadece devletine olacaktır.Bu münasebetle tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun, gazilerimizi şükranla anıyorum. Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun." ifadelerini kullandı.
Eklenme : 14 Temmuz 2020

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : Kültür Mahallesi Yüksel Caddesi No:28/9 Çankaya / ANKARA - Telefon : 0 312 231 2 231 - Faks : 0 312 231 2 231