GAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MUSA YILDIZ’I ZİYARET

Eğitim Hak-Sen Genel Başkanı Hanifi Gökçek, Sağlık Hak-Sen Genel Başkanı Selahattin Karaca ve Eğitim Hak-Sen Ankara 3 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Yeliz Temiz Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Musa Yıldız’ı makamında ziyaret etti.
Gökçek ve Karaca, Rektör Yıldız’a hayırlı olsun temennilerini ileterek yeni görevinde başarılar dilediler.
Genel Başkan Gökçek ziyarette yaptığı açıklamada, “Üniversitelerde çalışan memurların, yer değiştirme, tayin, nakil iş ve işlemlerinden mahrum olduklarını özür durumu, sağlık durumu, eş durumu gibi sebepler ile yer değiştirme ve tayin işlemlerinin en büyük sorunlardan olduğunu ifade ederek bu personelin taleplerinin değerli rektörümüz tarafından hassasiyetle çözülebileceğine ilişkin inancımız oluşmuştur. Yine Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının periyodik olarak yapılmasını, sınavda başarılı olan tüm personele aynı sözlü puanının verilerek böylece sınav başarı puanına dayalı atama yapılmasının hakkaniyete uygun olacağını belirtti.
Sağlık Hak-Sen Genel Başkanı Selahattin Karaca da pandemi nedeniyle canlarını hiçe sayarak büyük bir mücadele veren sağlık çalışan sayısının yetersiz olduğunu, yine sağlık çalışanlarına yapılacak olan ek ödeme miktarlarının hakkaniyete uygun olarak dağıtılması gerektiğini ifade etti.
Ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti belirten Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ise ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek teşekkür etti.
Eklenme : 29 Eylül 2020

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : Kültür Mahallesi Yüksel Caddesi No:28/9 Çankaya / ANKARA - Telefon : 0 312 231 2 231 - Faks : 0 312 231 2 231