GENEL BAŞKAN GÖKÇEK: “YÜZ YÜZE EĞİTİM TÜM OKUL VE ÖĞRENCİ SEVİYELERİNDE BAŞLAMALIDIR”

16 Mart 2020 tarihinde ara verilen yüz yüze eğitim, 21 Eylül tarihinde okul öncesi ve 1. Sınıflar ile açılmıştı.12 Ekim Pazartesi günü ise tüm ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocukların okulları açılacak olması Yüz yüze eğitimin tüm okul ve öğrenci seviyelerinde başlaması telafisi mümkün olmayan kayıpların da önüne geçebilmesi bakımından artık bir zorunluluktur. Ancak ailelerin bu noktada yaşadığı kaygı ve endişelerini giderecek tedbirlerin alınarak rahatlatılmaları da elzemdir.
16 Marttan bu yana bütün çocukların uzaktan eğitimde eşit koşullarda eğitim alamadığı gerçeği ortada duruyor. Uzaktan eğitim için gerekli olan donanım, araç ve gereçlerin KDV ve ÖTV oranları öğrencisi olan aileler ve öğretmenler için sıfırlanmalı, dezavantajlı kesimlerin gereksinimleri ise sosyal devlet ilkesi gereğince ücretsiz ve ivedi olarak karşılanmalıdır.
Okullara koronavirüs ile mücadele kapsamında maske, dezenfektan, ateş ölçer ve hijyen malzemeleri ihtiyaçlarının karşılanması için bütçe tahsis edilmelidir. Okul ve kurumlarda bakanlığın yayımladığı hijyen genelgesinin harfiyen uygulanması da tüm eğitim paydaşlarının ortak sorumluluğudur.
İçerik bakımından son derece zengin EBA’nın teknik altyapısı yeniden uzaktan eğitim ihtimaline karşı güçlendirilmelidir.
Eklenme : 06 Ekim 2020

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : Kültür Mahallesi Yüksel Caddesi No:28/9 Çankaya / ANKARA - Telefon : 0 312 231 2 231 - Faks : 0 312 231 2 231