EĞİTİM HAK-SEN TALIS KONFERANSINA KATILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen OECD-MEB Uluslararası Öğretme ve Öğrenme Araştırması (TALIS) Antalya Belek'de yapıldı.

Ulusal düzeyde öğretim ve öğrenmenin geliştirilmesi, okulların etkili okullara dönüştürülmesine yönelik farklı yaklaşımların üretilmesinin amaçlandığı TALIS Ulusal Konferans programının açılışını MEB Dış İlişkiler Genel Müdür Vekili Y.Ziya Yediyıldız yaptı.

MEB Müşteşar Yardımcısı Salih Çelik’in yönetiminde yapılan konferansa Eğitim Hak-Sen Genel Başkanı Hanifi Gökçek katıldı.

OECD TALIS Direktörü Dr. Michael Davıdson’un araştırma raporlarını sunduğu konferansta; TALIS Türkiye Ulusal Raporunu Başkent Üniversitesi’nden Doç.Dr.Şener Büyüköztürk, TALIS araştırmasının Estonya bulguları ve etkilerini Priit Laanoja, Polonya bulguları ve etkilerini Prof. Rafal Pıwowarskı anlattı.

Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Öztürk’ün “Türkiye’de Öğretmen Yetiştirme” konusunda bilgiler verdiği konferansın ikinci gününde Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi, Öğretim İnanç ve Uygulamaları, Okul Liderliği ve Yönetim Stilleri konularında sunumlar yapıldı.

29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen konferansa; MEB yöneticileri, üniversite yöneticileri, sendika temsilcileri, müfettişler ile projede yer alan 20 okul müdürü ve 20 öğretmen katıldı
Eklenme : 24 Temmuz 2012

Bu habere ait görsel bulunmamaktadır

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : Kültür Mahallesi Yüksel Caddesi No:28/9 Çankaya / ANKARA - Telefon : 0 312 231 2 231 - Faks : 0 312 231 2 231