OMLETLİ İMZA KAMPANYASI

HAKSEN düşük memur maaşlarını protesto etmek için omletli eylem yaptı.
Türkiye İstatistik Kurumu önünde toplanan Haksen üyeleri, 'Adalet için bir imza' adı altında imza kampanyası başlattı. HAKSEN Genel Sekreteri Asuman Bozoğlu, bir memurun maaşının Ocak ayı itibariyle bin 500 liraya yükseleceğini belirterek,"Söz konusu maaş 4 kişilik bir memur ailesi için 2011 yılında da yine yoksulluğun devam edeceğini gösteriyor. HAKSEN'in yaptığı araştırmaya göre 4 kişilik bir memur ailesinin beslenme, barınma, giyim, eğitim, sağlık, ulaşım, ısınma gibi temel insani ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için asgari 2 bin 250 TL gelire ihtiyacı vardır" dedi.
Ücret adaletsizliğinin devam ettiğini kaydeden Bozoğlu, "Kamudaki statü farklılığının kaldırılması için bugün TÜİK Başkanlığından başlayarak diğer kamu kurumlarında da devam edecek şekilde 'Adalet için bir imza' kampanyamızı başlatıyoruz" diye konuştu.
Yapılan açıklamanın ardından eylemciler, beraberlerinde getirdikleri piknik tüpünün üzerine omlet pişirdi. Bu sırada HAKSEN Genel Başkanı Ayhan Çivi de, "Yumurta atacak kadar zengin değiliz, Başbakanın söylediklerine uyuyoruz. Ancak öğle yemeği yiyebiliyoruz" şeklinde konuştu. İHA
Eklenme : 24 Temmuz 2012

Bu habere ait görsel bulunmamaktadır

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : Kültür Mahallesi Yüksel Caddesi No:28/9 Çankaya / ANKARA - Telefon : 0 312 231 2 231 - Faks : 0 312 231 2 231